Žralok černocípý

Žralok černocípý, Carcharhinus limbatus, Blacktip shark - http://www.dorenbach.ch/meer/haie/images/prevs/prev2.jpg
Žralok černocípý

Česky :

Žralok černocípý

Latinsky :

Carcharhinus limbatus

Anglicky :

Blacktip shark

Další názvy :

Žralok černoploutvý

Popsal :

Müller and Henle, 1839

Délka :

až 2,8 m

Výskyt :

Slané vody tropického a subtropického pásma (Západní Atlantský oceán: Kanada – Brazílie; Východní Atlantský oceán : Středozemní moře, Kanárské ostrovy, Senegal – Demokratická republika Kongo/Zair; Indický oceán : Jihoafrická republika – Rudé moře – Indie - Čína - Austrálie; Západní Tichý oceán : Austrálie – Čína, Francouzská Polynésie, Havajské ostrovy; Východní Tichý oceán : Mexiko – Peru, Galapágy). V hloubkovém rozsahu 0 – 30 m.

Potrava :

Kostnaté ryby, hlavonožci, korýši, žraloci, rejnoci.

Hmotnost :

120 kg

Popis :

Žralok černocípý s dlouhým úzkým rypcem do špičky, protáhlými žaberními štěrbinami a tenkými nebezpečně vztyčenými zuby se neřadí mezi nejnebezpečnější žraloky. První hřbetní ploutev má vysokou. Charakteristické zbarvení – cípy pánevních ploutví s trvalou černou skvrnou a u mláďat cípy hřbetních, prsních, řitních ploutví a spodní lalok ocasní ploutve sazovité až černé – dává tomuto žralokovi jedinečné až strašidelné druhové jméno – černocípý. Hřbet je zbarven do tmavě šedé, popelavě modré až sazovitě bronzové, směrem k břišní straně se zesvětluje, až je na břiše bílá či žlutavě bílá. Tohoto pohledného žraloka můžeme najít šelfových mořích, kde jsou jeho oblíbeným stanovištěm korálové útesy, mangrovy, laguny či ústí řek. Mladší jedinci jsou běžní podél pláží. Žralok černocípý je lidmi využíván ke komerčnímu i sportovnímu rybolovu.

Rozmnožování :

Živorodý, v jednom vrhu rodí okolo 10 mláďat.
© Jan ŠebíkPočet komentářů k tomuto článku : 2

♥♥♥♥♥♥♥  - 16.04.2011 - 15:08:55
♥♥♥♥♥♥♥ 

íužžz  - 06.02.2011 - 15:55:44
šššššššššššššššššššššššuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuukkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyššššššššššššššššššš ššššššššššššššššššššššššššššššššššššššš ššššššššššššššššššššššššššššššššššššššš ššššššššššššššuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 
© 2008 Zivazeme.cz | Validní: XHTML & CSS | Zásady ochrany osobních údajů | Všechna práva vyhrazena